Categories Bez kategorii

Po raz kolejny PHU CORA zdecydowała się na sponsorowanie Bytom Film Festival 2017

Poniżej migawki z festiwalu oraz krótki opis tego wydarzenia.

 

Podczas pierwszego dnia festiwalu setki gości, często z różnych zakątków Polski, miały okazję zapoznać się z filmami w Virtual Reality, z kontrowersyjnym filmem Piotrowsky i jego twórcami, oraz z rodziną Beksińskich – za sprawą przedpremierowego pokazu dokumentu Beksińscy. Album wideofoniczny, który uświetnił galę otwarcia festiwalu, która odbyła się w bytomskim Cinema City.

Drugi dzień Bytom Film Festival, to przede wszystkim warsztaty montażowe, pokaz filmu Benek w Teatrze Rozbark, oraz tegoroczny hit festiwalu – Ziemia Obiecana Andrzeja Wajdy, na pięknie oświetlonym dziedzińcu Sądu Rejonowego. Niezwykła aranżacja seansu dołożyła jednak do wielkiego kina Mistrza hipnotyzującą atmosferę. W takim klimacie Ziemi Obiecanej wcześniej nie oglądano. Tego dnia odbyły się także pokazy pokazy konkursowych filmów dokumentalnych.

Ostatni dzień festiwalu upłynął na pokazach filmów konkursowych. Od piętnastej, w BECEKu oraz Cinema City odbywały się seanse zgłoszonych do konkursu filmowego dzieł, w kategoriach Fabuła i Eksperyment/Animacja. Ostatnia z animacji skończyła się piętnaście po siódmej, a liczna publiczność przeszła ulicami miasta prosto na kolejny punkt programu – galę zamknięcia festiwalu.

Gala była okazją do wysłuchania tych, którzy dla Festiwalu są najważniejsi – popularyzatorów filmowych oraz reżyserów. Przewodniczący jury popularyzatorskiego, Artur Majer, oraz filmowego, Sebastian Jagielski, ogłosiły werdykty. Na scenę wychodzili blogerzy, reżyserzy, znalazł się także czas na przedstawienie ekipy organizatorów. Ukoronowaniem wieczoru, oraz całego bytomskiego święta kina, były pokazy zwycięskich filmów konkursowych: dokumentalnego Patrz, z czego będzie chleb, fabularnej Adaptacji oraz eksperymentalnej Apokalipsy. Oprócz nich, nasi widzowie obejrzeli także dwa krótkie metraże, zrealizowane przez polskich twórców, wyświetlane na Festiwalu w Cannes: Najlepsze fajerwerki ever oraz Koniec widzenia.

CORA Lighting Factory  jest dumna że może wspierać  działania lokalnej społeczności.

Udostępnij

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.